Cosel USA, Inc. CHS3002432-U
Part No.:
CHS3002432-U
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Eighth Brick
Description:
INTERMEDIATE BUS CONVERTER (IBC)
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
CHS (300W)
Package/Case:
Eighth Brick
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
32V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
7.9A
Power (Watts):
253 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, cURus, TUV, UKCA
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order CHS3002432-U on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS3002432-U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS3002432-U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS3002432-U.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Part Number CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W)
Package/Case Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 32V 32V 32V 32V 32V
Voltage - Output 2 - - - - -
Voltage - Output 3 - - - - -
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A
Power (Watts) 253 W 253 W 253 W 253 W 253 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 94% 94% 94% 94% 94%