Cosel USA, Inc. CHS3002432
Part No.:
CHS3002432
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS3002432.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 32V 253W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
CHS (300W)
Package/Case:
8-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
32V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
7.9A
Power (Watts):
253 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
CE, cURus, TUV
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS3002432.pdf
1. How to order CHS3002432 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS3002432 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS3002432?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS3002432.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CHS3002432 pin diagram, CHS3002432 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Part Number CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W)
Package/Case 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module
Packaging Box Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 32V 32V 32V 32V 32V
Voltage - Output 2 - - - - -
Voltage - Output 3 - - - - -
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A
Power (Watts) 253 W 253 W 253 W 253 W 253 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output
Efficiency 94% 94% 94% 94% 94%