Cosel USA, Inc. CHS3002432-L5
Part No.:
CHS3002432-L5
Package:
Eighth Brick
Description:
INTERMEDIATE BUS CONVERTER (IBC)
Series:
CHS (300W)
Package/Case:
Eighth Brick
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
32V
Current - Output (Max):
7.9A
Power (Watts):
253 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Approval Agency:
CE, cURus, TUV, UKCA
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order CHS3002432-L5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS3002432-L5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS3002432-L5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS3002432-L5.
Image CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Part Number CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W)
Package/Case Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 32V 32V 32V 32V 32V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A
Power (Watts) 253 W 253 W 253 W 253 W 253 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 94% 94% 94% 94% 94%