Cosel USA, Inc. CHS3002432-R
Part No.:
CHS3002432-R
Package:
Eighth Brick
Description:
INTERMEDIATE BUS CONVERTER (IBC)
Series:
CHS (300W)
Package/Case:
Eighth Brick
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
32V
Current - Output (Max):
7.9A
Power (Watts):
253 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
CE, cURus, TUV, UKCA
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order CHS3002432-R on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS3002432-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS3002432-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS3002432-R.
Image CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Part Number CHS3002432 CHS3002432-U CHS3002432-L2 CHS3002432-L5 CHS3002432-R
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W) CHS (300W)
Package/Case Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick Eighth Brick
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 32V 32V 32V 32V 32V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A 7.9A
Power (Watts) 253 W 253 W 253 W 253 W 253 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 94% 94% 94% 94% 94%