Amphenol ICC (FCI) BTFW30R-3RSTE1LF
Part No.:
BTFW30R-3RSTE1LF
Description:
CONN RCPT 30POS R/A SMD TIN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Features:
Solder Retention
Contact Finish:
Tin
Height Above Board:
0.299" (7.60mm)
1. How to order BTFW30R-3RSTE1LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the BTFW30R-3RSTE1LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BTFW30R-3RSTE1LF?
Image BTFW30R-3RDA7MLF BTFW30R-3RBTGE4LF BTFW30R-3RSTE1LF BTFW30R-3RBTE1LF BTFW30R-3RD7LF
Part Number BTFW30R-3RDA7MLF BTFW30R-3RBTGE4LF BTFW30R-3RSTE1LF BTFW30R-3RBTE1LF BTFW30R-3RD7LF
Series BTFW BTFW BTFW BTFW BTFW
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Number of Positions 30 30 30 30 30
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Features Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention
Contact Finish Tin Tin Tin Tin Tin
Height Above Board 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm)