Amphenol ICC (FCI) BTFW30R-3RDA7MLF
Part No.:
BTFW30R-3RDA7MLF
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudBTFW30R-3RDA7MLF.pdf
Description:
CONN RCPT 30POS R/A GOLD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Features:
Board Lock
Contact Finish:
Gold
Height Above Board:
0.299" (7.60mm)
Datasheet:
1. How to order BTFW30R-3RDA7MLF on Chuangxin Cloud?
3. Are the BTFW30R-3RDA7MLF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BTFW30R-3RDA7MLF?
Image BTFW30R-3RDA7MLF BTFW30R-3RBTGE4LF BTFW30R-3RSTE1LF BTFW30R-3RBTE1LF BTFW30R-3RD7LF
Part Number BTFW30R-3RDA7MLF BTFW30R-3RBTGE4LF BTFW30R-3RSTE1LF BTFW30R-3RBTE1LF BTFW30R-3RD7LF
Series BTFW BTFW BTFW BTFW BTFW
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 30 30 30 30 30
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Features Board Lock Board Lock Board Lock Board Lock Board Lock
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Height Above Board 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm)