YAGEO SMAJ58A-HP6AT/7
Part No.:
SMAJ58A-HP6AT/7
Description:
TVS DIODE DO214AC 58V AUTO
Series:
SMAJ-HP6AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ58A-HP6AT/7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ58A-HP6AT/7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58A-HP6AT/7?
Image SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Part Number SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W