YAGEO SMAJ58A-AT/TR13
Part No.:
SMAJ58A-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ58A-AT/TR13.pdf
Description:
SMAJ, DO-214AC, 58V, 93.6V, AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ58A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ58A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58A-AT/TR13?
Image SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Part Number SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series * * * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W