YAGEO SMAJ58A-HP6/7
Part No.:
SMAJ58A-HP6/7
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE DO214AC 58V 93.6V
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-HP6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ58A-HP6/7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ58A-HP6/7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58A-HP6/7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ58A-HP6/7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Part Number SMAJ58A-AT/TR13 SMAJ58A/TR13 SMAJ58A/TR7 SMAJ58A-HP6/7 SMAJ58A-HP6AT/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W