Recom Power RPA100H-11015SRUW/P
Part No.:
RPA100H-11015SRUW/P
Package:
Half Brick
Datasheet:
Chuangxin CloudRPA100H-11015SRUW/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 101W
Series:
RPA100H (100W)
Package/Case:
Half Brick
Voltage - Input (Min):
16.5V
Voltage - Input (Max):
140V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
6.7A
Power (Watts):
101 W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 97°C (With Derating)
Efficiency:
93%
Datasheet:
1. How to order RPA100H-11015SRUW/P on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPA100H-11015SRUW/P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPA100H-11015SRUW/P?
Series RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W)
Package/Case Half Brick Half Brick Half Brick Half Brick Half Brick
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V
Voltage - Input (Max) 140V 140V 140V 140V 140V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 6.7A 6.7A 6.7A 6.7A 6.7A
Power (Watts) 101 W 101 W 101 W 101 W 101 W
Voltage - Isolation 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV 4.242 kV
Efficiency 93% 93% 93% 93% 93%