Recom Power RPA100H-11012SRUW/N
Part No.:
RPA100H-11012SRUW/N
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRPA100H-11012SRUW/N.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 102W
Manufacturer:
Recom Power
Series:
RPA100H (100W)
Package/Case:
10-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
16.8V
Voltage - Input (Max):
137.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
8.5A
Power (Watts):
102 W
Voltage - Isolation:
4.2 kV
Applications:
ITE (Commercial), Railway
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 97°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
Datasheet:
1. How to order RPA100H-11012SRUW/N on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPA100H-11012SRUW/N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPA100H-11012SRUW/N?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Series RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W)
Package/Case 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V
Voltage - Input (Max) 137.5V 137.5V 137.5V 137.5V 137.5V
Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage - Output 2 - - - - -
Voltage - Output 3 - - - - -
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 8.5A 8.5A 8.5A 8.5A 8.5A
Power (Watts) 102 W 102 W 102 W 102 W 102 W
Voltage - Isolation 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV
Efficiency 90% 90% 90% 90% 90%