Recom Power RPA100H-11012SRUW/P
Part No.:
RPA100H-11012SRUW/P
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRPA100H-11012SRUW/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 100W
Series:
RPA100H (100W)
Package/Case:
10-DIP Module
Voltage - Input (Min):
16.8V
Voltage - Input (Max):
137.5V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
8.5A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
4.2 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 97°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Control Features:
Enable, Active High
Datasheet:
1. How to order RPA100H-11012SRUW/P on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPA100H-11012SRUW/P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPA100H-11012SRUW/P?
Series RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W) RPA100H (100W)
Package/Case 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module 10-DIP Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V
Voltage - Input (Max) 137.5V 137.5V 137.5V 137.5V 137.5V
Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 8.5A 8.5A 8.5A 8.5A 8.5A
Power (Watts) 100 W 100 W 100 W 100 W 100 W
Voltage - Isolation 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV
Efficiency 90% 90% 90% 90% 90%