3M PK10-030S-R-DA
Part No.:
PK10-030S-R-DA
Manufacturer:
3M
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Description:
CONN SOCKET 30POS R/A SMD GOLD
Manufacturer:
3M
Series:
Pak 10, PK10
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
30
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Features:
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
2.00µin (0.051µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.189" (4.80mm)
1. How to order PK10-030S-R-DA on Chuangxin Cloud?
3. Are the PK10-030S-R-DA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PK10-030S-R-DA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PK10-050P-R-DA PK10-080S-R-DA PK10-050S-R-DA PK10-030S-R-DA PK10-080S-R-TGF
Part Number PK10-050P-R-DA PK10-080S-R-DA PK10-050S-R-DA PK10-030S-R-DA PK10-080S-R-TGF
Manufacturer 3M 3M 3M 3M 3M
Series Pak 10, PK10 Pak 10, PK10 Pak 10, PK10 Pak 10, PK10 Pak 10, PK10
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 30 30 30 30 30
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Height Above Board 0.189" (4.80mm) 0.189" (4.80mm) 0.189" (4.80mm) 0.189" (4.80mm) 0.189" (4.80mm)