Vishay Dale CRCW1210100KJNEA
Part No.:
CRCW1210100KJNEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210100KJNEA.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210100KJNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210100KJNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210100KJNEA?
Image CRCW1210100KJNEA CRCW1210100KJNEAIF CRCW1210100KJNEAHP
Part Number CRCW1210100KJNEA CRCW1210100KJNEAIF CRCW1210100KJNEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Resistance 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)