Vishay Dale CRCW1210100KJNEAHP
Part No.:
CRCW1210100KJNEAHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW1210100KJNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 5% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW1210100KJNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW1210100KJNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW1210100KJNEAHP?
Image CRCW1210100KJNEAHP
Part Number CRCW1210100KJNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)