Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZG04-120TR3
Part No.:
BZG04-120TR3
Datasheet:
Chuangxin CloudBZG04-120TR3.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 204VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
138V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
204V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.5A
Power - Peak Pulse:
300W
Capacitance @ Frequency:
150pF @ 1MHz
Datasheet:
1. How to order BZG04-120TR3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the BZG04-120TR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZG04-120TR3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZG04-120TR3.
Image BZG04-100TR3 BZG04-10TR3 BZG04-110TR3 BZG04-11TR3 BZG04-120TR3
Part Number BZG04-100TR3 BZG04-10TR3 BZG04-110TR3 BZG04-11TR3 BZG04-120TR3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V 120V 120V 120V 120V
Voltage - Breakdown (Min) 138V 138V 138V 138V 138V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 204V 204V 204V 204V 204V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
Power - Peak Pulse 300W 300W 300W 300W 300W
Power Line Protection No No No No No
Applications - - - - -
Capacitance @ Frequency 150pF @ 1MHz 150pF @ 1MHz 150pF @ 1MHz 150pF @ 1MHz 150pF @ 1MHz