Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZG04-11TR3
Part No.:
BZG04-11TR3
Datasheet:
Chuangxin CloudBZG04-11TR3.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.9VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.9A
Power - Peak Pulse:
300W
Capacitance @ Frequency:
850pF @ 1MHz
Datasheet:
Chuangxin CloudBZG04-11TR3.pdf
1. How to order BZG04-11TR3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the BZG04-11TR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZG04-11TR3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZG04-11TR3.
Image BZG04-100TR3 BZG04-10TR3 BZG04-110TR3 BZG04-11TR3 BZG04-120TR3
Part Number BZG04-100TR3 BZG04-10TR3 BZG04-110TR3 BZG04-11TR3 BZG04-120TR3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.4V 12.4V 12.4V 12.4V 12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.9A 15.9A 15.9A 15.9A 15.9A
Power - Peak Pulse 300W 300W 300W 300W 300W
Power Line Protection No No No No No
Applications - - - - -
Capacitance @ Frequency 850pF @ 1MHz 850pF @ 1MHz 850pF @ 1MHz 850pF @ 1MHz 850pF @ 1MHz