Amphenol ICC (FCI) BTFW14R-3RSTE1LF
Part No.:
BTFW14R-3RSTE1LF
Description:
CONN RCPT 14POS R/A SMD TIN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Features:
Solder Retention
Contact Finish:
Tin
Height Above Board:
0.299" (7.60mm)
1. How to order BTFW14R-3RSTE1LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the BTFW14R-3RSTE1LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BTFW14R-3RSTE1LF?
Image BTFW14R-3RSTE4LF BTFW14R-3RSTE1LF BTFW14R-3RD7LF BTFW14R-3RDA7LF BTFW14R-3RSTAE4LF
Part Number BTFW14R-3RSTE4LF BTFW14R-3RSTE1LF BTFW14R-3RD7LF BTFW14R-3RDA7LF BTFW14R-3RSTAE4LF
Series BTFW BTFW BTFW BTFW BTFW
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Number of Positions 14 14 14 14 14
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Features Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention
Contact Finish Tin Tin Tin Tin Tin
Height Above Board 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm)