Amphenol ICC (FCI) BTFW14R-3RDA7LF
Part No.:
BTFW14R-3RDA7LF
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudBTFW14R-3RDA7LF.pdf
Description:
CONN RCPT 14POS R/A GOLD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Features:
Board Lock
Contact Finish:
Gold
Height Above Board:
0.299" (7.60mm)
Datasheet:
1. How to order BTFW14R-3RDA7LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the BTFW14R-3RDA7LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BTFW14R-3RDA7LF?
Image BTFW14R-3RSTE4LF BTFW14R-3RSTE1LF BTFW14R-3RD7LF BTFW14R-3RDA7LF BTFW14R-3RSTAE4LF
Part Number BTFW14R-3RSTE4LF BTFW14R-3RSTE1LF BTFW14R-3RD7LF BTFW14R-3RDA7LF BTFW14R-3RSTAE4LF
Series BTFW BTFW BTFW BTFW BTFW
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 14 14 14 14 14
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Features Board Lock Board Lock Board Lock Board Lock Board Lock
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Height Above Board 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm) 0.299" (7.60mm)