JAE Electronics WP6C-P024VA1-R6000
Part No.:
WP6C-P024VA1-R6000
Datasheet:
Chuangxin CloudWP6C-P024VA1-R6000.pdf
Description:
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.8mm
Height Above Board:
0.025" (0.63mm)
Datasheet:
1. How to order WP6C-P024VA1-R6000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the WP6C-P024VA1-R6000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WP6C-P024VA1-R6000?
Image WP6C-P024VA1-R500 WP6C-P030VA1-R500 WP6C-P024VA1-R6000 WP6C-S030VA1-R6000 WP6C-S024VA1-R6000
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 24 24 24 24 24
Pitch 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm)
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Mated Stacking Heights 0.8mm 0.8mm 0.8mm 0.8mm 0.8mm
Height Above Board 0.025" (0.63mm) 0.025" (0.63mm) 0.025" (0.63mm) 0.025" (0.63mm) 0.025" (0.63mm)