Vishay General Semiconductor - Diodes Division VTVS9V4ASMF-M3-18
Part No.:
VTVS9V4ASMF-M3-18
Datasheet:
Chuangxin CloudVTVS9V4ASMF-M3-18.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9.4V
Voltage - Breakdown (Min):
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.48A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
1130pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order VTVS9V4ASMF-M3-18 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VTVS9V4ASMF-M3-18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VTVS9V4ASMF-M3-18?
Image VTVS9V4ASMF-M3-08 VTVS9V4ASMF-HM3-08 VTVS9V4ASMF-M3-18 VTVS9V4ASMF-HM3-18
Part Number VTVS9V4ASMF-M3-08 VTVS9V4ASMF-HM3-08 VTVS9V4ASMF-M3-18 VTVS9V4ASMF-HM3-18
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.9V 14.9V 14.9V 14.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.48A 25.48A 25.48A 25.48A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)