Vishay General Semiconductor - Diodes Division VTVS9V4ASMF-HM3-08
Part No.:
VTVS9V4ASMF-HM3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-219AB
Datasheet:
Chuangxin CloudVTVS9V4ASMF-HM3-08.pdf
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 14.9VC DO219AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-219AB
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9.4V
Voltage - Breakdown (Min):
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.48A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
1130pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-219AB (SMF)
Datasheet:
1. How to order VTVS9V4ASMF-HM3-08 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VTVS9V4ASMF-HM3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VTVS9V4ASMF-HM3-08?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VTVS9V4ASMF-M3-08 VTVS9V4ASMF-HM3-08 VTVS9V4ASMF-M3-18 VTVS9V4ASMF-HM3-18
Part Number VTVS9V4ASMF-M3-08 VTVS9V4ASMF-HM3-08 VTVS9V4ASMF-M3-18 VTVS9V4ASMF-HM3-18
Package/Case DO-219AB DO-219AB DO-219AB DO-219AB
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.9V 14.9V 14.9V 14.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.48A 25.48A 25.48A 25.48A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Capacitance @ Frequency 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz 1130pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)