CUI Inc. VQB75W-Q48-S15
Part No.:
VQB75W-Q48-S15
Datasheet:
Chuangxin CloudVQB75W-Q48-S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 75W
Series:
VQB75W (75W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
87%
Datasheet:
1. How to order VQB75W-Q48-S15 on Chuangxin Cloud?
3. Are the VQB75W-Q48-S15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VQB75W-Q48-S15?
Image VQB75W-Q48-S24 VQB75W-Q24-S12 VQB75W-Q24-S24 VQB75W-Q48-S12 VQB75W-Q48-S15
Part Number VQB75W-Q48-S24 VQB75W-Q24-S12 VQB75W-Q24-S24 VQB75W-Q48-S12 VQB75W-Q48-S15
Manufacturer CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Series VQB75W (75W) VQB75W (75W) VQB75W (75W) VQB75W (75W) VQB75W (75W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 5A 5A 5A 5A 5A
Power (Watts) 75 W 75 W 75 W 75 W 75 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 87% 87% 87% 87% 87%