Vishay V15P103-M3/I
Part No.:
V15P103-M3/I
Datasheet:
Chuangxin CloudV15P103-M3/I.pdf
Description:
15A, 100V, SMPC TRENCH SKY RECT.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
4.3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
660 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
2350pF @ 4V, 1MHz
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order V15P103-M3/I on Chuangxin Cloud?
3. Are the V15P103-M3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V15P103-M3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V15P103-M3/I.
Image V15P103-M3/I V15P103HM3/I V15P103-M3/H V15P103HM3/H
Part Number V15P103-M3/I V15P103HM3/I V15P103-M3/H V15P103HM3/H
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V 100 V 100 V 100 V
Current - Average Rectified (Io) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C