Vishay V15P103-M3/H
Part No.:
V15P103-M3/H
Manufacturer:
Vishay
Category:
Single Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudV15P103-M3/H.pdf
Description:
15A, 100V, SMPC TRENCH SKY RECT.
Manufacturer:
Vishay
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
4.3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
660 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
2350pF @ 4V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order V15P103-M3/H on Chuangxin Cloud?
3. Are the V15P103-M3/H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V15P103-M3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V15P103-M3/H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image V15P103-M3/I V15P103HM3/I V15P103-M3/H V15P103HM3/H
Part Number V15P103-M3/I V15P103HM3/I V15P103-M3/H V15P103HM3/H
Manufacturer Vishay Vishay Vishay Vishay
Series - - - -
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Technology Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V 100 V 100 V 100 V
Current - Average Rectified (Io) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A 660 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V 1 mA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz 2350pF @ 4V, 1MHz
Grade - - - -
Qualification - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package TO-277A (SMPC) TO-277A (SMPC) TO-277A (SMPC) TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C