Toshiba Semiconductor and Storage TCR2LN33,LF(SE
Part No.:
TCR2LN33,LF(SE
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR2LN33,LF(SE.pdf
Description:
LDO REG VOUT=3.3V I=200MA
Series:
TCR2LN
Package/Case:
4-XFDFN Exposed Pad
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 150mA
Current - Output:
200mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-SDFN (0.8x0.8)
Datasheet:
1. How to order TCR2LN33,LF(SE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR2LN33,LF(SE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR2LN33,LF(SE?
Image TCR2LN33,LF(SE TCR2LN33,LF
Part Number TCR2LN33,LF(SE TCR2LN33,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR2LN TCR2LN
Package/Case 4-XFDFN Exposed Pad 4-XFDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 150mA 0.28V @ 150mA
Current - Output 200mA 200mA
Current - Quiescent (Iq) 2 µA 2 µA
Current - Supply (Max) - -
PSRR - -
Control Features Enable Enable
Protection Features Over Current Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ) -40°C ~ 85°C (TJ)