Toshiba Semiconductor and Storage TCR2LN33,LF
Part No.:
TCR2LN33,LF
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR2LN33,LF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 4SDFN
Manufacturer:
Series:
TCR2LN
Package/Case:
4-XFDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 150mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
2 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SDFN (0.8x0.8)
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR2LN33,LF.pdf
1. How to order TCR2LN33,LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR2LN33,LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR2LN33,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR2LN33,LF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TCR2LN33,LF(SE TCR2LN33,LF
Part Number TCR2LN33,LF(SE TCR2LN33,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR2LN TCR2LN
Package/Case 4-XFDFN Exposed Pad 4-XFDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 150mA 0.28V @ 150mA
Current - Output 200mA 200mA
Current - Quiescent (Iq) 2 µA 2 µA
Current - Supply (Max) - -
PSRR - -
Control Features Enable Enable
Protection Features Over Current Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ) -40°C ~ 85°C (TJ)