Cosel USA, Inc. SUW1R51215B
Part No.:
SUW1R51215B
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R51215B.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 1.5W
Series:
SUW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
50mA, 50mA
Power (Watts):
1.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R51215B.pdf
1. How to order SUW1R51215B on Chuangxin Cloud?
3. Are the SUW1R51215B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUW1R51215B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUW1R51215B.
Image SUW1R51215B SUW1R51215BP
Part Number SUW1R51215B SUW1R51215BP
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUW (1.5W) SUW (1.5W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 18V 18V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 50mA, 50mA 50mA, 50mA
Power (Watts) 1.5 W 1.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 75% 75%