Cosel USA, Inc. SUW1R51215BP
Part No.:
SUW1R51215BP
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R51215BP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 1.5W
Series:
SUW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
50mA, 50mA
Power (Watts):
1.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Datasheet:
1. How to order SUW1R51215BP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SUW1R51215BP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUW1R51215BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUW1R51215BP.
Image SUW1R51215BP
Part Number SUW1R51215BP
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series SUW (1.5W)
Package/Case 6-SMD Module
Packaging Box
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 50mA, 50mA
Power (Watts) 1.5 W
Voltage - Isolation 500 V
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 75%