Eaton - Electronics Division STS321150U751
Part No.:
STS321150U751
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
Chuangxin CloudSTS321150U751.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
ST
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
Datasheet:
1. How to order STS321150U751 on Chuangxin Cloud?
3. Are the STS321150U751 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STS321150U751?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STS321150U751.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STS321150U751 STS321150U751AH
Part Number STS321150U751 STS321150U751AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
Series ST ST
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16V 16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V 30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13A (8/20µs) 13A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W 350W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 75pF @ 1MHz 75pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) -55°C ~ 125°C (TJ)