Eaton - Electronics Division STS321150U751AH
Part No.:
STS321150U751AH
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Applications:
CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order STS321150U751AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the STS321150U751AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STS321150U751AH?
Image STS321150U751AH
Part Number STS321150U751AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SC-76, SOD-323
Series ST
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W
Power Line Protection No
Applications CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency 75pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)