Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC45AN-M3/I
Part No.:
SMPC45AN-M3/I
Datasheet:
Chuangxin CloudSMPC45AN-M3/I.pdf
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMPC45AN-M3/I on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMPC45AN-M3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMPC45AN-M3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMPC45AN-M3/I.
Image SMPC45AN-M3/I SMPC45ANHM3/I SMPC45ANHM3/H SMPC45AN-M3/H
Part Number SMPC45AN-M3/I SMPC45ANHM3/I SMPC45ANHM3/H SMPC45AN-M3/H
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)