Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC45ANHM3/H
Part No.:
SMPC45ANHM3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudSMPC45ANHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC TO277A
Manufacturer:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Series:
TransZorb®, eSMP™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-277A (SMPC)
Datasheet:
1. How to order SMPC45ANHM3/H on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMPC45ANHM3/H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMPC45ANHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMPC45ANHM3/H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMPC45ANHM3/I SMPC45ANHM3/H
Part Number SMPC45ANHM3/I SMPC45ANHM3/H
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Series TransZorb®, eSMP™ TransZorb®, eSMP™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A 20.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)