Micro Commercial Co SMLJ8.5CA-TP
Part No.:
SMLJ8.5CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ8.5CA-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
208.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ8.5CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ8.5CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ8.5CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ8.5CA-TP.
Image SMLJ85A-TP SMLJ8.5CA-TP SMLJ85CA-TP SMLJ8.5A-TP SMLJ8.0A-TP
Part Number SMLJ85A-TP SMLJ8.5CA-TP SMLJ85CA-TP SMLJ8.5A-TP SMLJ8.0A-TP
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 208.4A 208.4A 208.4A 208.4A 208.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)