Micro Commercial Co SMLJ85A-TP
Part No.:
SMLJ85A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ85A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ85A-TP.pdf
1. How to order SMLJ85A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ85A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ85A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ85A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMLJ85A-TP pin diagram, SMLJ85A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMLJ85A-TP
Part Number SMLJ85A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)