Micro Commercial Co SMLJ43A-TP
Part No.:
SMLJ43A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ43A-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ43A-TP.pdf
1. How to order SMLJ43A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ43A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ43A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ43A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMLJ43A-TP pin diagram, SMLJ43A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMLJ43A-TP SMLJ43AHE3A-TP SMLJ43AHE3-TP SMLJ43AQ-TP
Part Number SMLJ43A-TP SMLJ43AHE3A-TP SMLJ43AHE3-TP SMLJ43AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.2A 43.2A 43.2A 43.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)