Micro Commercial Co SMLJ43AQ-TP
Part No.:
SMLJ43AQ-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ43AQ-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.23A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ43AQ-TP.pdf
1. How to order SMLJ43AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ43AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ43AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ43AQ-TP.
Image SMLJ43AQ-TP
Part Number SMLJ43AQ-TP
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.23A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)