Micro Commercial Co SMLJ13CA-TP
Part No.:
SMLJ13CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ13CA-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ13CA-TP.pdf
1. How to order SMLJ13CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ13CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ13CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ13CA-TP.
Image SMLJ13CAHE3A-TP SMLJ13CA-TP SMLJ13CAHE3-TP SMLJ13CAQ-TP
Part Number SMLJ13CAHE3A-TP SMLJ13CA-TP SMLJ13CAHE3-TP SMLJ13CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)