Micro Commercial Co SMLJ11CA-TP
Part No.:
SMLJ11CA-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ11CA-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
164.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ11CA-TP.pdf
1. How to order SMLJ11CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ11CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ11CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ11CA-TP.
Image SMLJ11CAHE3A-TP SMLJ11CA-TP SMLJ11CAHE3-TP SMLJ11CAQ-TP
Part Number SMLJ11CAHE3A-TP SMLJ11CA-TP SMLJ11CAHE3-TP SMLJ11CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 164.8A 164.8A 164.8A 164.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)