Micro Commercial Co SMLJ11CAHE3-TP
Part No.:
SMLJ11CAHE3-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSMLJ11CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
164.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMLJ11CAHE3-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMLJ11CAHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ11CAHE3-TP?
Image SMLJ11CAHE3A-TP SMLJ11CAHE3-TP
Part Number SMLJ11CAHE3A-TP SMLJ11CAHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Last Time Buy Last Time Buy
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 164.8A 164.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)