Eaton - Electronics Division SMFE90CA
Part No.:
SMFE90CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE90CA.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123FL
Series:
SMFE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE90CA.pdf
1. How to order SMFE90CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE90CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE90CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE90CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE90CA pin diagram, SMFE90CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE90CA SMFE90CAH
Part Number SMFE90CA SMFE90CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMFE SMFE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V 90V
Voltage - Breakdown (Min) 100V 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V 146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A 1.4A
Power - Peak Pulse 200W 200W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)