Eaton - Electronics Division SMFE90CAH
Part No.:
SMFE90CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE90CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM BI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE90CAH.pdf
1. How to order SMFE90CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE90CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE90CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE90CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE90CAH pin diagram, SMFE90CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE90CAH
Part Number SMFE90CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)