Eaton - Electronics Division SMFE58CA
Part No.:
SMFE58CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SOD123FL
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SMFE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-123FL
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE58CA.pdf
1. How to order SMFE58CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE58CA pin diagram, SMFE58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE58CA SMFE58CAH
Part Number SMFE58CA SMFE58CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMFE SMFE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A 2.1A
Power - Peak Pulse 200W 200W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)