Eaton - Electronics Division SMFE58CAH
Part No.:
SMFE58CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE58CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM BI
Series:
SMFExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMFE58CAH.pdf
1. How to order SMFE58CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMFE58CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE58CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE58CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE58CAH pin diagram, SMFE58CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE58CAH
Part Number SMFE58CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)