Diodes Incorporated SMF4L70A-7
Part No.:
SMF4L70A-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
DO-219AA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70A-7.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
DO-219AA
Series:
SMF4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70A-7.pdf
1. How to order SMF4L70A-7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF4L70A-7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L70A-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L70A-7.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF4L70A-7 pin diagram, SMF4L70A-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF4L70A-7 SMF4L70AQ-7
Part Number SMF4L70A-7 SMF4L70AQ-7
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case DO-219AA DO-219AA
Series SMF4L SMF4L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A 3.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)