Diodes Incorporated SMF4L70AQ-7
Part No.:
SMF4L70AQ-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
DO-219AA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70AQ-7.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
DO-219AA
Series:
SMF4L
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70AQ-7.pdf
1. How to order SMF4L70AQ-7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF4L70AQ-7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L70AQ-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L70AQ-7.
Image SMF4L70AQ-7
Part Number SMF4L70AQ-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Package/Case DO-219AA
Series SMF4L
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)