Littelfuse Inc. SMF4L70A
Part No.:
SMF4L70A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70A.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMF4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70A.pdf
1. How to order SMF4L70A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF4L70A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L70A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L70A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF4L70A pin diagram, SMF4L70A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF4L70A SMF4L70AT1G
Part Number SMF4L70A SMF4L70AT1G
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMF4L SMF4L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A 3.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)