Littelfuse Inc. SMF4L70AT1G
Part No.:
SMF4L70AT1G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70AT1G.pdf
Description:
TVS 400W 70V LOW LEAKAGE UNI SO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMF4L
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMF4L70AT1G.pdf
1. How to order SMF4L70AT1G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMF4L70AT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L70AT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L70AT1G.
Image SMF4L70AT1G
Part Number SMF4L70AT1G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F
Series SMF4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)