YAGEO SMCJ210CA/TR13
Part No.:
SMCJ210CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ210CA/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-214AB, 210V, 340V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
340V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ210CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ210CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ210CA/TR13?
Image SMCJ210CA/TR13 SMCJ210CA-AT/TR13 SMCJ210CA/TR7 SMCJ210CA-AT/TR7
Part Number SMCJ210CA/TR13 SMCJ210CA-AT/TR13 SMCJ210CA/TR7 SMCJ210CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ SMCJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 210V 210V 210V 210V
Voltage - Breakdown (Min) 237V 237V 237V 237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 340V 340V 340V 340V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)