YAGEO SMCJ210CA-AT/TR13
Part No.:
SMCJ210CA-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ210CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 210V 340V AUTO
Series:
SMCJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
340V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCJ210CA-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ210CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ210CA-AT/TR13?
Image SMCJ210CA/TR13 SMCJ210CA-AT/TR13 SMCJ210CA/TR7 SMCJ210CA-AT/TR7
Part Number SMCJ210CA/TR13 SMCJ210CA-AT/TR13 SMCJ210CA/TR7 SMCJ210CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 210V 210V 210V 210V
Voltage - Breakdown (Min) 237V 237V 237V 237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 340V 340V 340V 340V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)